Shrnutí sezóny

ZZVJ
Sezónu 2017 jsem zahájili 22. až 23. dubna dvoudenním soustředěním, které se zaměřilo na zkoušky základního výcviku jezdce.
Koně i jezdci tak měli možnost seznámit se s prostředím, kde budou zkoušky skládat. Jezdci si zopakovali teorii a na jízdárně si procvičili všechny části drezurních úloh.
Následující den se konaly ZZVJ, kterých se úspěšně zúčastnila 4 děvčata z našeho klubu.

Závody Květnov
Prvními závody, kterých se náš klub zúčastnil, byly závody v Květnově pořádané na jaře.

Hobby závody Havlíčkův Brod
Na začátku léta 10. 6. jsem na závodišti u Přehrady uspořádali Hobby závody, kterých se zúčastnilo i mnoho našich členů.

V plánu jsme měli i každoroční oficiální závody u přehrady, které se bohužel kvůli špatnému počasí neuskutečnili.

Dětské klubové závody
10. září se uskutečnili také níže zmíněné klubové závody pro naše nejmladší členy. Děti si poměřily své schopnosti a také si vyzkoušely závodní atmosféru.

Vilémov
Sezónu jsme tradičně skončili na chovatelském dnu ve Vilémově pořádaném 1. října.

ROK 2017

4. února 2017 se konala výroční schůze našeho klubu. Nejdůležitějšimi body schůze bylo složení funkce předsedy spolku Ing. Jana Schwarze (z důvodů vysokého věku a zdravotních důvodů), novým předsedou byl zvolen Karel Vodvárka. Ing. Schwarz zůstal členem výboru, který pokračuje ve stejném složení.

Dalším důležitým bodem bylo projednání akcí, které budeme v tomto roce pořádat:

Svod klisen pro zápis do plemenné knihy

Dvoudenní soustředění a ZZVJ

17. 6. - Hobby skokové závody

29. 7. - Oficiální skokové závody o pohár Vysočiny

1. 10. - Chovatelský den ve Vilémově (27. ročník)

plakát 1, plakát 2

Dětské klubové závody

V neděli 10. 9. jsme pořádali klubové závody pro naše mladé členy. Celkem se zúčastnilo 12 dětí ve 3 soutěžích a to v jízdě zučnosti s vodičem, bez vodiče a v parkuru.

V jízdě zručnosti s vodičem se na prvním místě umístila Sabinka Sušilová. Jako druhá skončila Terezka Sojková. Anička Karlíková byla třetí a čtvrté místo obsadila Sofie Sušilová.

Jízdu zručnosti bez vodiče vyhrála Michelle Heijting. Violka Hušková se umístila na druhém místě. Na třetím skončila Nikola Daňková a na čtvrtém místě Jana Nováková.

Veronika Machová obsadila první místo v parkuru. Druhá se umístila Áďa Prchalová a třetí byla Míša Švecová. Na čtvrtém místě skončila Veronika Šťastná.

K činnosti klubu:

Měsíc leden byl pro koně tradičně odpočinkový. Chodili jsme pouze na vycházky a do výběhu.